Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Kıymet özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Teşkilat yerında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye kolünde ocak olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çallıkışmalar yürüten KALKO, biraşırı futbol, sepet topu köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı keşik Türkiye’nin en şanlı özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir patronaj kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı biraşırı düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko