Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıkan bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak safi başına öne çıkan en majör miktarda ilaç bâtınerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu majör adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği vadiı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın vukuf dağarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen mebdearı mealında ülkesini daim temsil fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 pare mebdevurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında bundan sonra ciddi bir uzman olmasıyla birlikte kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda majör bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında görev edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kat sürülen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise avam beyninde en çok berat mebdevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sebebiyle okşayıcı çalışmalere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse de katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş daim olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte sürdürmek üzere terapi yuğrunda vüruttirdiği deşkeleri keşfederek adamlık evveliyatına majör bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı kalburüstü molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek sundurmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz tabütüvanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (taç ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatnameı münfailtır. Kül çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biraşırı şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda görev almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Yârsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca deşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak çalışmaler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta taçıkların geçmesi bâtınin belli bir mevsimı beklesek de kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bâtınerisinden basitçe bir halde terapi edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Hassaten seksüel çalışmalev bozukluğunu da terapi kılmak bâtınin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve tabütüvanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat mebdevurularının 2000 adetine andıranın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı çalışmaleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan uzak zaruri aile istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü beyan fail Spektral Holding Patronaj Müesses Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına mimarilabilecek en sahih katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine majör miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da majör vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde görev vadi özge fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok majör bir miktarda farmasötik deneşelendiren patentinin hak sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yaratıcı eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın kök lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık vadiında çallıkışmalarını daim çokleterek daim faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşırı el Türkiye Yılın Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil el dışında kısaca global anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların karşılığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile birlikte okşayıcı çalışmalere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı çalışmae yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biraşırı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda görev vadi bir zer sahası ile birlikte mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değçalışmaikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun durağan valör yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a bağımlı esrar ruhsatları ile sağlamlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni marj modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak çalışmatiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 yayın zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada inançlerine görev verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye majör ilhak valör sağlama potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii malzeme mimarisındaki havadanluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik bildirme planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine reva rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada görev vadi teferruatlara için ayrıca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar